czwartek, 18 października 2012

Konkurs i akcja Empatii

W październiku szykują się dwie ciekawe akcje Empatii - jedna ogólnopolska (konkurs blogów), w której z radością biorę udział, druga warszawska (akcja z portretami zwierząt), w której niestety nie będę mogła tym razem uczestniczyć.


1)
Info od Empatii :

"Planujemy wydać przewodnik dla początkujących wegan i weganek i chcielibyśmy, żebyście nam w tym pomogli. Zagłosujcie na blogi z programu "Weganizm? Spróbujesz", żeby pomóc nam wybrać przepisy, które znajdą się w przewodniku. Autorów i autorki blogów, które najbardziej przypadły wam do gustu, zaprosimy do współpracy przy doborze przepisów do publikacji.

Głosowanie odbywa się przez "polubienie" zdjęcia danego blogu.

Głosując weźcie pod uwagę nie tylko jakość przepisów i zdjęć, ale także regularność dodawania notek.

Głosowanie trwa do 4 listopada. Dziękujemy za pomoc przy nagłośnieniu konkursu!"Fajnie by było, gdyby przepisy z tego bloga znalazłyby się we wspomnianym przewodniku. Dlatego podsyłam link do fotki bloga Weganizm Udomowiony. Będę wdzięczna za Wasze głosy.

Ale, jeśli nawet mój blog nie znajdzie się w finale, to i tak idea weganizmu kolejny raz będzie atrakcyjnie promowana i może kolejnych kilka osób przestanie jeść mięso. Zatem nie będę rozpaczać.

No, może odrobinkę... ;-)2)Z kolei 20 października 2012 na Placu Zamkowym w Warszawie w godz. 13.00 - 15.30 odbędzie się akcja uliczna Empatii z portretami zwierząt. Oto tekst ze strony akcji:

"Zapraszamy na kolejną akcję uliczną w Warszawie, w ramach której pokazujemy przechodniom portrety zwierząt wykorzystywanych i krzywdzonych przez człowieka. Chcemy przypomnieć, że zwierzęta nie są rzeczami, a nasze codziennie wybory (np. pożywienia, ubioru, rozrywki) mogą być dla nich wyrokiem.

Możesz stanąć razem z nami na ulicy i pokazać, że nie godzisz się na wykorzystywanie zwierząt.

Miejsce: Plac Zamkowy w Warszawie
Czas: 20 października (sobota) w godz. 13.00-15.30


Znajdź czas na empatię, przyprowadź znajomych, pomóż.

Kilkadziesiąt osób stojących w milczeniu, trzymających plakaty z portretami różnych zwierząt. W symboliczny sposób zwracamy im osobowości, biografie, zabrane przez mechanizm ich wykorzystywania, często przybierający formę przemysłu. Chcemy zaznaczyć, że nie są jedynie numerami, liczbami w statystykach. Każde z nich jest unikalną, czującą jednostką. Są traktowane jak narzędzie, towar, surowiec, rzecz. Zachęcamy: dołącz do nas.

Poprzednie akcje z portretami, które miały miejsce w Warszawie, Gdańsku, Katowicach i Szczecinku, udały się znakomicie właśnie dlatego, że było na nich tak wiele osób. Mnóstwo przechodniów robiło sobie zdjęcia na tle stojących z portretami ludzi, odbyło się wiele ciekawych rozmów.

Galerię ok. 150 zdjęć z tamtych wydarzeń, tzw. podwójnych portretów (portret osoby, która trzyma portret wybranego zwierzęcia), możecie obejrzeć na stronie https://www.facebook.com/EmpatiaPL/photos

Podczas akcji będziemy rozdawać ulotki o weganizmie i prawach zwierząt. Weganizm jest sposobem życia, w ramach którego staramy się minimalizować własny wkład w wykorzystywanie zwierząt. Do podpisania będą petycje antycyrkowe, przeciwko rzezi fok i przeciwko hodowli zwierząt dla futer. Będzie można porozmawiać na temat zdrowotnych, ekologicznych i etycznych kwestii diety roślinnej.

Dziękujemy za dołączenie do wydarzenia na Facebooku i pomoc w jego promowaniu!

Możesz zorganizować podobną akcję również w swoim mieście. Zainteresowanych prosimy o kontakt: info@empatia.pl lub telefonicznie 503 195 601

Informacje o kolejnych akcjach znajdziecie m.in. na stronie http://empatia.pl/ i na profilu Empatii na Facebooku: https://www.facebook.com/EmpatiaPL

Zapraszamy także na profil https://www.facebook.com/WeganizmSprobujesz "Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...